Co oznaczają podane dioptrie?

moja córka musi nosic okulary 0.75 jaka to jest wada wzroku no i jeszcze ma druga wade 0.25 nie wiem co to oznacza

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wada nie jest duża ale oczywiście wymaga korekcji okularowej. Dodatnie wartości dioptrii wskazują na nadwzroczność. Do korekcji nadwzroczności stosuje się okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Są to soczewki skupiające. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak plus. Istnieją też metody chirurgiczne.