Co oznaczają podwyższone d-dimery w ciąży?

Witam, Żona w 32 tygodniu ciąży miała 1600 ng/ml d-dimerów. Prowadzący ginekolog wysłał ją na kilkudniową obserwację do szpitala ginekologicznego. Lekarze w szpitalu dokonali szeregu badań w tym USG doppler nóg. Wszystkie badania wyszły prawidłowe, również parametry dziecka. Trzy tygodnie później badanie d- dimerów wykazało 2005 ng/ml. Mam pytanie do lekarzy fachowców w tym temacie. Czy powinniśmy się tym wynikiem martwić i iść do szpitala czy też jest to dopuszczalna wartość d-dimerów w ciąży. Wiem, że ogólnie dopuszczalna wartość d-dimerów to 500 ng/ml. Dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie D-dimery wzrastają w ciąży, niestety nie wiem dlaczego u Pańskiej żony stężenie jest tak duże w szczególnie że wyniki badań są prawidłowe