Co oznaczają podwyższone normy kwasochłonne ilościowo?

WITAM, WYKONAŁAM BADANIE KRWI-ROZSZERZONĄ MORFOLOGIĘ I MAM DUŻO PODWYŻSZONE NORMY -KWASOCHŁONNE ILOŚCIOWO I ZASADOCHŁONNE ILOŚCIOWO,A NIE WIEM CO TO OZNACZA.POZDRAWIAM

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to krwinki intensywnie wytwarzane w okresie zakaźnych chorób bakteryjnych i wirusowych. Ich liczba wzrasta w czasie infekcji pasożytniczych, zostają też pobudzone do reakcji alergicznej lub anafilaktycznej. Jeżeli pozostałe parametry morfologii są w normie należy po prostu wykonać ponowne oznaczenie za miesiąc celem kontroli stanu.