Co oznaczają podwyższone wyniki MONO, EOS, BASO?

Mój mąż (58 lat) niepokoi się odebranymi dzisiaj wynikami badania krwi, a wizytę u lekarza ma dopiero za kilka dni. Ma podwyższone MONO, EOS i BASO. Proszę o interpretację tych wyników. Czy ma się czego obawiać? WBC 4,62 k/uL, RBC 4,23 M/uL, HGB 13,70 g/dl, HCT 39,00 %, MCV 92,10 fl, MCH 32,30 pg, MCHC 35,10 g/dl, RDW 12,90 %, PLT 216,00 K/uL, MPV 8,47 fl, NEU% 50,10 %N, LYM % 34,20 %L, MONO% 9,51 %M, EOS% 4,77 %E, BASO% 1,39 %B. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Wyniki męża najprawdopodobniej są w normie, ale aby to stwierdzić musiałaby Pani podać wartości bezwzględne nieprawidłowych parametrów (podała Pani wyłącznie wartości odsetkowe).