Co oznaczają powiększone węzły chłonne szyi i delikatnie podwyższona temperatura?

Witam. Od ponad miesiąca powiększone węzły chłonne szyi i delikatnie podwyższona temperatura (36,8-37,2). Usg szyi nie wykazało żadnych patologii w jej obrębie. Dwukrotne badanie moczu i krwi (odstęp ok. 4 tygodni) nie wykryło żadnych pasożytów, grzybów, wirusów czy bakterii, a podwyższone są jedynie limfocyty: 3,42 i 3,75 tys/µl(Norma 1-3).

Lek. Paweł Szadkowski

Powiększenie węzłów chłonnych wynika najczęściej z infekcji. Limfocytoza może wskazywać na inspekcję wirusową. Powinien Pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pana stanu klinicznego i monitorowania Pana stanu. Warto za jakiś czas powtórzyć morfologię krwi z rozmazem ręcznym.