Co oznaczają problemy żołądkowe u 19-latki?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Jestem dziewczyną mam 18 lat. Od jakiegoś czasu męczą mnie dolegliwości żołądkowe. Wcześniej nie miałam podobnych problemów. Bardzo często po jedzeniu czuje mdłości, ucisk w żołądku,ucisk w przełyku. Raz nie może mi się odbić,raz odbija mi się praktycznie ciągle pustym powietrzem. Jest to bardzo męczące, dla złagodzenia objawów czasami prowokuje wymioty bo mam wrażenie że jedzenie nie chce mi się trawić..niestety to pomaga tylko na chwile. Przez to ciężko jest mi funkcjonować.Kiedys mogłam pić i uwielbiałam mocną kawę,teraz wydaje mi się że nasila objawy..czasem kiedy nie jem nic przez 2-3 godziny i napije się wody,znowu zaczynam to czuć. Dodam jeszcze,że biorę izotek i dość sporo leków(przeciwbólowych,witamin),oraz antybiotyków z racji częstych angin.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy dyapeptyczne mogą być spowodowane zapaleniem żołądka, chorobą wrzodową lub mieć jeszcze inne przyczyny. W pierwszej kolejności powinna pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu i uzyskania dalszych zaleceń. W między czasie proszę jednak stosować jak najmniej NLPZ na ile to możliwe ponieważ działają one bardzo szkodliwie na błonę śluzową żołądka i mogą nasilać dolegliwości.

Powinna Pani koniecznie udać się do gastrologa w celu przeprowadzenia stosownej diagniostyki i dobrania właściwego leczenia - jako młoda osoba powinna Pani koniecznie rozwiązać ten problem i móc normalnie funkcjonować - choć opisane objawy nie pozwalają jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną dolegliwości to lekarz po badaniach powinien ją bez problemu stwierdzić i pomóc skutecznie wyeliminować. Życzę dużo zdrowia!