Co oznaczają przeciwciała przeciw parwowirusowi?

Witam, Jestem obecnie w 12 tygodniu ciąży i miałam skierowanie na zbadanie przeciwdział parwowirusa B19 (rumień zakazny). Moja córka się zaraziła w przedszkolu a ja odchodzę od zmysłów czytając jakie to straszne szkody wyrządza ten wirus w organizmie malutkiego dziecka...do lekarza idę dopiero w piątek dlatego bardzo proszę, może jest tutaj jakaś dobra dusza która pomoże mi odczytać wynik bo szczerze mówiąc jestem przerażona - Przeciwdziała przeciw parwowirusowi B19 IgG 29,0 norma : negatywny <0,9 wątpliwy 0,9-1,1 pozytwny > 1,1 Przeciwdziała przeciw parwowirusowi B19 IgM 10,0 norma : ujemny <0,9 niejednoznaczny 0,9-1,1 dodatni >= 1,1

Lek. Paweł Szadkowski

Zarówno przeciwciała IgG, jak i IgM są dodatnie, co prawdopodobnie oznacza świeże zachorowanie.