Co oznaczają silne bóle barku?

Od dwóch dni budzę się z dosyć mocnym bólem barku. Na początku myślałam, że to przez złą pozycję podczas snu, jednak dzisiaj próbowałam spać na plecach, aby nie nadwyrężać barku, jednak ten boli nawet bardziej. Tabletki przeciwbólowe nie działają, brak widocznego obrzęku. Czy powinnam się tym martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani spróbować użyć maści ze środkiem przeciwbólowym. Najpewniej jest to sprawa chwilowa, i rzeczywiście musiała Pani nadwyrężyć staw w jakiś sposób. Jednak gdyby objawy nie ustępowały przez wiele dni, albo się nasilały, proszę się udać do lekarza w celu zbadania.