Co oznaczają silne bóle z tyłu głowy?

Witam od kilu miesięcy boli mnie strasznie tył głowy i żadne leki przeciwbólowe nie pomagają byłam u lekarza najpierw zrobili mi RM głowy i nic nie wyszło. poszłam prywatnie do neurologa i kazała mi zrobić RM kręgów szyjnych. I od nie dawna zaczęły mi drętwieć nogi i ręce. Dzisiaj odebrałam wyniki badań a lekarza mam za kilka dni. A wyniku wyszło mi : Obniżenie sygnału tarczy m/kręgowej na poziomie ruchowym c5/c6 kręgosłupa na tle dehydratacji. Szerokopodstawna wypuklina materiału tarczy m/kręgowej na poziomie ruchowym c5/c6 redukcja rezerwę płynową kanału, zwężająca prawy zachyłek boczny i uciskająca worek oponowy na w/w poziomie. Pogranicze czaszkowo - szyjne w granicach normy w MR. Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ

Lek. Paweł Szadkowski

Została u pani opisana istotna zmiana dyskopatyczna kręgosłupa szyjnego. Konieczna jest interpretacja łącznie z pani obrazem klinicznym przez lekarza neurologa, ponieważ dalsze postępowanie zależy głównie od pani objawów.