Co oznaczają stany podgorączkowe u 21-latki?

Witam. Mam 21 lat. Od ponad tygodnia towarzyszą mi stany podgorączkowe, dzisiaj przy pomiarze otrzymałem 37,2. Bardzo się to waha, ponieważ czasami jest to 36,6-36,8. Nie mam żadnych innych objawów, nic mi nie dolega. Jedynym problemem jest fakt rosnącej ósemki, a raczej narastającego na nie dziąsła ( udaje się w przyszłym tygodniu na usunięcie tego narastającego kawałka ). Dodam też, że mam guza na tarczycy, który po biopsji innej diagnozie nie wykazał żadnych zagrożeń. Co to może być? Generalnie czuje się dobrze, miesiąc temu byłem chory na zapalenie gardła. Jakie kroki powinienem wykonać i co w pierwszej kolejności zbadać? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Bardzo przydatna będzie przede wszystkim ocena pana stanu klinicznego przez lekarza. Może pan również wykonać na początek badania: morfologia krwi z rozmazem, CRP, OB, badanie ogólne moczu. Jeśli nie towarzyszą temu żadne inne objawy nie ma raczej powodu do niepokoju. Czasami niewielkie odchylenia od normy w temperaturze ciała mogą wynikać z błędu w pomiarze.