Co oznaczają takie epizody psychotyczne?

Rok temu miałam epizod psychotyczny było to związane min ze strajkiem kobiet dostałam tabletki przeciwpsychotyczne i uspokajające i mi się poprawiło po dwóch miesiącach sama odstawiłam tabletki i nie chodziłam na psychoterapię. W międzyczasie miałam również wymioty ze stresu wiec rok później postanowiłam pójść na terapie właśnie z tym symptomem omawialiśmy właśnie ten epizod i znacznie mi się pogorszyło nie dość że wrócił mi epizod psychotyczny to jeszcze dopadły mnie myśli ze powinnam być mężczyzną. Dostałam tabletki na zaburzenia obsesyjno kompulsywne co nie pomaga ciągle towarzyszą mi myśli że powinnam zmienić płeć. Chodzę na terapie pół roku moja terapeutka mówi że są to natrętne myśli i że powinnam starać się je pomijać niestety to nie jest łatwe ciągle się zastanawiam czy to oznacza że powinnam zmienić płeć

Gdyby to było takie proste powiedzieć komuś "nie myśl o tym" a on by nie myślał, to ludzie pozbyliby się swoich trudności w 5 minut. To tak nie działa. Zastanowiłabym się co kryje się za pragnieniem bycia mężczyzną, id jak dawna te myśli są, co to by oznaczało, być mężczyzną. Ten temat wali pieściami, a im bardziej jest ignorowany, tym głośniej dopomina się o uwagę.