Co oznaczają takie problemy z dłońmi?

Dzień dobry, Mam 38 lat i od ponad 16 pracuję jako masażystka sportowa. W ostatnich miesiącach zaczęłam czuć duży dyskomfort ze strony moich dłoni zwłaszcza lewej (poranna sztywność i tępy ból,które po "rozruszaniu" ustępują,ale dyskomfort pozostaje). W RTG wyszły minimalne ubytki kostne, w USG stan zapalny). Byłam z tym problemem już u kilku lekarzy : jeden z ortopedów zasugerował RZS (co mnie bardzo zaskoczyło) dla spokoju zrobiłam zasugerowane badania krwi (min RF i AntyCCP) które raczej to wykluczyły. Zapisano mi Biofenac w tabletkach i zasugerowano ewentualnie terapię osoczem.Biofenac nie pomógł. Inny specjalista zasugerował,że mam dnę moczanową (poziom kwasu moczowego 5 mg/dL (dietetycznie raczej nie narażam się wybitnie na dnę z tego co mi wiadomo). Zasugerowano zrobienie dodatkowo rezonansu dłoni i ewentualnie terapię Ortokhine. Lekarz reumatolog do którego odesłał mnie lekarz ortopeda, stwierdził jednak,że rezonans nie jest konieczny, dna i RZS raczej nie możliwe, wskazał raczej na ewidentne skutki wieloletniego wykonywania obciążającego zawodu. Zostały mi zalecone leki min. ziołowe np. Ramalaja Forte, Piascledine, preparaty z czarciego pazura (maść), olej rycynowy i Wit. D oraz przestrzeganie diety z wykluczeniem produktów na które mam nietolerancję mogące obciążyć stawy. Po miesiącu boli i drętwieje bez zmian,a nawet chyba ciut bardziej mimo,że nie obciążam niczym dłoni aktualnie. Nie wiem co robić. Narazie mam przerwę w pracy,ale chciałabym do niej wrócić od stycznia,ale niestety boję się. Będę bardzo wdzięczna za poradę co faktycznie powinnam zrobić. Jestem zdezorientowana skrajnie różnymi opiniami specjalistów,a o terapii osoczem/Ortokhine słyszałam też negatywne opinie i że jest bardzo bolesna. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

nic nie stoi na przeszkodzi aby wykonać MR dłoni jeśli stan się nie poprawi, proszę pamiętać, że zlecone preparaty ziołowe potrzebują czasu do uzyskania dobrego efektu. Medycyna naturalna też jest pomocna ale czasami wymaga to czasu aby dało pozytywne efekty. Gdyby jednak okazało się, że brak poprawy wykonać MR i zgłosić się do lekarza ortopedy.

Pozdrawiam