Co oznaczają takie wyniki 33-latki?

Witam mam 33 lata ostatnio robiłam badania i wyszło mi pct 0,4 a norma 0,2-0,4 i żelazo wyszło mi 33,4 norma 9,0-30,4 czy to źle?mam się martwić?co to oznacza?
KOBIETA, 33 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry.

Nieznacznie podwyższone żelazo, oznacza aby wynik ocenić z dokładnym zebranym wywiadem oraz badaniem fizykalnym.

Warto mieć na uwadze, że pełną wartość diagnostyczną wyniki żelaza w surowicy uzyskują, kiedy można je odnieść do pozostałych parametrów gospodarki żelazowej.

A więc zachęcam do konsultacji na wizytę stacjonarną u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

specjalista medycyny naturalnej

Dietetyk