Co oznaczają takie wyniki prześwietlenia RTG kręgosłupa szyjnego?

Witam serdecznie. Proszę o interpretację wyników prześwietlenia RTG kręgosłupa szyjnego. Spłycenie lordozy szyjnej. Przesunięcie trzonów kręgów na poziomach C2/C3 i C3/C4 do tyłu – do 1/4 ich szerokości. Obniżenia wysokości krążków międzykręgowych C4/C5, C5/C6 i C6/C7. Wysokość pozostałych krążków międzykręgowych oraz wysokość trzonów kręgów a także ich struktura kostna prawidłowa.

Dzień dobry,

najlepszym wyjściem będzie udanie się na wizytę stacjonarną do lekarza który zlecił badanie ze względu, że opis badania jest badaniem pomocniczym w diagnostyce.

Udając się na stacjonarną wizytę lekarz wykonuje badanie fizykalne sprawdzając objawy kliniczne z badaniem Rtg po którym zapada decyzja czy jest wymagane leczenie czy dalszej diagnostyki obrazowej np MR kręgosłupa.

Po zakończeniu wizyty otrzyma Pani pełną informację dotyczącą zdrowia oraz możliwość zadanie pytań na które lekarz odpowie.

Pozdrawiam