Co oznaczają takie wyniki TK brzucha i miednicy?

Witam, w trakcie badania TK brzucha i miednicy z kontrastem w nawiązaniu do zapalenia wyrostka wykryto dodatkowe problemy opis: wątroba prawidłowej densyjności, niepowiększona, na pograniczu segmentu V i VIII w fazie tętniczej ognisko niejednorodnego silnego wzmocnienia pokontrastowego 35x33 mm z centralnie położonym hypodensyjnym pasmem, zmiana w fazie natywnej izodensyjna względem wątroby oraz w fazie żylnej izodensyjna względem wątroby ( z zachowanym centralnie położonym hypodensyjnym pasmem - obraz może odpowiadać FNH do zróżnicowania z gruczolakiem l, naczyniakiem i innymi zmianami w tym HCc i FLHCC. Proszę o pomoc, i wstępne zdiagnozowanie. Czy powinnam się zamrtwiac. Do jakiego lekarza powinnam się udać w celu szczegółów?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się do chirurga. Wskazane będzie wykonanie dodatkowych badan obrazowych, takich jak TK jamy brzusznej oraz wykonanie biopsji, aby histopatologicznie określić tę zmianę. Pozdrawiam.