Co oznaczają takie wyniki USG jamy brzusznej?
Wynik USG: Wątroba miernie powiększona, o częściowo stłuszczonym miąższu z licznymi hipoechogennymi zmianami ogniskowymi, największa w płacie prawym o śred, ok. 20mm, największy w płacie lewym o śred. 19mm - zmiany i typie meta - do pilnej konsultacji onkologiczne. Pęcherzyk żółciowy, trzustka (w zakresie możliwym do oceny) , śledziona bez zmian, Nerka prawa o wym 10cm, nerka lewa o wym w osi ok 8,5cm o nierównych zarysach zmiany pozapalnej i pooperacyjnej. w nerce prawej drobna torbiel korowa, obie nerki bez zastoju moczu i ewidentnych złogów. Pęcherz moczowy miernie wypełniony, bez widocznych zmian. Aorta brzuszna nieposzerzona. Bez wolnego płynu w otrzewnej. Pomóżcie co to jest. Tata ma 72 lata jest po NSS nerki lewej w 2014r. To że są to przerzuty to już wiem. Czy ma jakieś szanse? Co oznacza liczne zmiany ogniskowe ( ile to jest)? Do onkologa już zapisani jesteśmy. Skąd ten przerzut może być? Sylwia

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Rokowania co do ewentualnych skutków leczenie jest indywidualne określane w odniesieniu do danego pacjenta - najczęściej przez konsylium onkologiczne złożone z kilku specjalistów. ,,Liczne zmiany ogniskowe" to prawdopodobnie przerzuty. Aby określić ich pochodzenie należy wykonać biopsję i badanie histopatologiczne.