Co oznaczają te bóle klatki piersiowej podczas wdechu?

Od kilku dni czuje ból w klatce piersiowej przy głębokim wdechu, momentami nasila się i czuć go również przy płytszym wdechu lub podczas schylania się albo leżenia na brzuchu, czasem występuje też kłucie po lewej stronie. Miewałam już czasami podobne objawy ale do tej pory trwały krótko i nie były tak nasilone. Dwa lata temu byłam u kardiologa, wtedy miewałam jedynie kłucia po lewej stronie ale wszystkie badania nic nie wykazały i podobno były to nerwobóle. Czy to też mogą być nerwobóle czy raczej coś poważnego i muszę wykonać jakieś badania?

Dzień dobry,

warto wykonać diagnostykę obrazową kręgosłupa piersiowego MR czy czasem tam nie ma zmian które powodują takie dolegliwości u Pani oraz z badania z krwi OB, CRP, lipidorgram, morfologia z rozmazem, glukoza, potas, magnez, sód.

z wynikami udać się do lekarza rodzinnego który wykona badanie ekg spoczynkowe jeśli wyjdzie badanie nieprawidłowe zostanie Pani zalecona wizyta u kardiologa.

Jeśli lekarz rodzinny uzna, że wyniki są dobre proszę rozważyć wizytę u psychiatry aby on ocenił objawy które opisuje Pani może okazać się, że to są schorzenia np zaburzenia lękowe itd.

Pozdrawiam