Co oznaczają te objawy, które towarzyszą mi od roku?

Od ponad Roku mam wrażenie bycia pijanym ,otępienie,  zawroty glowy , wędrujące bole kręgosłupa,zatykanie uszu ,wrażenie utraty świadomości. Czasami bywa lepiej czasami gorzej . Dochodzi do tego zmęczenie i wypompowania energii. Ostatnio zauważyłam ,że przy schylaniu się i zmiany miejsca gdzie jest np mocniejsze światlo uczucie bycia pijanym się nasila . Przy dłuższym chodzeniu i również schylaniu się czuje jakby bol lub ucisk po środku plecow.  Nie wiem już co to może być. Morfologia jest ok , rezonans magnetyczny glowy , okulista , blednik, ekg .

Dzień dobry,

opisane objawy wymagają dalszej diagnostyki obrazowej oraz laboratoryjnej.

Trudno powiedzieć bez dokładnej diagmostyki oraz badania przedmiotowego co może powodować te opisane objawy wskazane było by wykonać MR kregosłupa szyjnego, usg tt szyjnych oraz EEG głowy. Co do diagnostyki laboratoryjnej CRP, lipidogram, potas, magnez, sód, kreatynina.

Jeszcze jedno ze względu na opisane objawy wymagana konsultacja neurologa o ile jeszcze nie była przeprowadzone bo nic Pan o niej nie wspomniał.

Ze wszystkimi wynikami proszę sie udać do neurologa.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Prawidłowym krokiem było wykonanie już pewnej diagnostyki, aby móc wykluczyć poważniejsze przypadłości.

Przyczyn wymienionych objawów może być wiele, więc warto by wykonać więcej badań. Przede wszystkim niezbędny może okazać się rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Problem może tkwić w zmianach zwyrodnieniowych któregoś z odcinków kręgosłupa. Jeżeli wszystkie badania wykluczą problemy neurologiczne to można by rozważyć problemy psychosomatyczne, związane między innymi z nerwicą lękową.

Przy takiej przypadłości bardzo często występują ataki paniki z towarzyszącym osłabieniem, zawrotami głowy, czy kołataniem serca.

W związku z pewną odległością, trudno jest jednoznacznie ocenić przyczynę Pana dolegliwości. Proponujemy zatem konsultację z lekarzem neurologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu oraz leczeniu.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://zdrowie.parenting.pl/stres-a-nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.