Co oznaczają te objawy, które towarzyszą mi od roku?
Od ponad Roku mam wrażenie bycia pijanym ,otępienie,  zawroty glowy , wędrujące bole kręgosłupa,zatykanie uszu ,wrażenie utraty świadomości. Czasami bywa lepiej czasami gorzej . Dochodzi do tego zmęczenie i wypompowania energii. Ostatnio zauważyłam ,że przy schylaniu się i zmiany miejsca gdzie jest np mocniejsze światlo uczucie bycia pijanym się nasila . Przy dłuższym chodzeniu i również schylaniu się czuje jakby bol lub ucisk po środku plecow.  Nie wiem już co to może być. Morfologia jest ok , rezonans magnetyczny glowy , okulista , blednik, ekg .

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Prawidłowym krokiem było wykonanie już pewnej diagnostyki, aby móc wykluczyć poważniejsze przypadłości.
Przyczyn wymienionych objawów może być wiele, więc warto by wykonać więcej badań. Przede wszystkim niezbędny może okazać się rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Problem może tkwić w zmianach zwyrodnieniowych któregoś z odcinków kręgosłupa. Jeżeli wszystkie badania wykluczą problemy neurologiczne to można by rozważyć problemy psychosomatyczne, związane między innymi z nerwicą lękową.
Przy takiej przypadłości bardzo często występują ataki paniki z towarzyszącym osłabieniem, zawrotami głowy, czy kołataniem serca.
W związku z pewną odległością, trudno jest jednoznacznie ocenić przyczynę Pana dolegliwości. Proponujemy zatem konsultację z lekarzem neurologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu oraz leczeniu.
Życzymy Panu lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego
https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa
https://portal.abczdrowie.pl/nerwica
https://zdrowie.parenting.pl/stres-a-nerwica