Co oznaczają te uciski w klatce piersi i brzuchu?

Witam , miałbym pytanie ponieważ 2 lata temu rzuciłem alkohol i na początku miałem napady dziwnego samopoczucia ale później ustały , w maju tego roku zaczęły się uciski w klatce piersiowej i brzuchu , lekarze myśleli że to wrzody i brałem tabletki lansoprazole, lecz teraz porobiłem usg i gastroskopia i wyszło tylko ze mam bakterie , brałem znów ten sam lek 6 tygodni , skończyłem i chwilę było ok i dowgliwosci powrocili i są coraz gorsze. Jestem ciągle zmęczony , mam ucisk w klatce aż po brzuch i lekarz przepisał mi leki z ssri i bo twierdzi że może to być nerwica . Wcześniej za młodu też miałem takie objawy ale ze ciągle piłem to ignorowałem to . Czy może to być nerwica , mam uczucie jakby lewa noga ciągle pulsowała, czasem uczucie jakby w środku w brzuchu mnie coś jadło czy coś takiego , miałem badanie kału i też ok wyszło. I zastanawiam się czytając o skutkach ubocznych czy zacząć brać Sertraline czy robić nastepne badania . Nie uczuwam bólu jest to tylko ucisk i dziwne uczucie , kiedy chodziłem uśmiechnięty itp a teraz nie mam ochoty na nic . Proszę o pomoc gdyż mieszkam w Angli a tu lekarze za bardzo nie przejmują się tylko przepisują leki żeby mieć spokój

Dzień dobry, brak informacji o diagnostyce laboratoryjnej z krwi która jest bardzo ważna w opisanych objawach które wymagają diagnostyki laboratoryjnej oraz dokładnego podejścia do podanych objawach.

Wskazane aby oprócz badań laboratoryjnych takich jak morfologia z rozmazem, OB, CRP, lipidogram, ALAT, GGTP, amylaza. lipaza, potas, magnez, kreatynina, witamina D3, witamina B12.

Że względu na dolegliwości w klatce piersiowej wskazany holter EKG. Również wskazana konsultacja lekarza psychiatry który niech oceni czy opisane objawy są podłoże choroby zespół lekowy lub innego rodzaju.

Z wynikami udać się do lekarza który oceni je z objawami klinicznymi.

Jeśli są trudności z oceną zdrowia w Anglii to jest możliwość oceny przez czat z lekarzami w Polsce wybranym przez Pana specjalistą.

Pozdrawiam