Co oznaczają te uderzenia gorąca i pragnienie?

Dzień Dobry, Będę wdzięczna za podpowiedź, jakie badania mam wykonać i do jakiego lekarza powinnam się udać: - mam 37 lat - co kilka dni zdarza mi się nagłe uderzenie gorąca, uczucie jakbym miała za moment zasłabnąć, drżenie rąk i nagle muszę udać się do toalety (w celu oddania stolca). - Dodatkowo mam silne pragnienie (w ciągu dnia wypijam ok. 2,5-3 litrów płynów), mam też wzmożony apetyt, przez co w ciągu ostatnich kilku miesięcy przytyłam. Dwa lata temu miałam wykonywaną kolonoskopię (z powodu zaparć na przemian z biegunkami) - jednak nic nie wykazała. Będę wdzięczna za poradę.

Dobry wieczór,

proszę udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu który wykona badanie fizykalne i oceni przyczynę opisanych dolegliwości, zleci odpowiednią diagnostykę z krwi i w razie nieprawidłowości zleci odpowiedniego specjalistę.

Można również wykonać diagnostykę z krwi przed udaniem się na wizytę do lekarza, morfologia z rozmazem, lipidogram, OB, CRP, TSH, potas, magnez, sód, witamina d, witamina B12.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby udać się również na konsultację do ginekologa celem wykluczenia schorzeń ginekologicznych.

Pozdrawiam