Co oznaczają te wyniki badań hormonalnych u 32-latki?

Witam, Czy poniższe wyniki są prawidłowe: TSH 2,143 uIU/ml FT3 4,7 pmoI/I FT4 9,58 pmol/l Dla dorosłej kobiety 32 lata
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

Przedstawione wyniki FT3, FT4, wymagają oceny u Endokrynologia który jest specjalistą zajmującym się układem endokrynnym, czyli szeregiem gruczołów produkujących hormony.

Gdyby okazało się,że jest długi czas oczekiwania na konsultację to wskazana konsultacja u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego.

Wynik powinien zostać oceniony na wizycie stacjonarnej w której oceni się objawy kliniczne w badaniu fizykalnym.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk