Co oznaczają te wyniki pomiaru cukru?

Witam od kilku dni mierze poziom cukru glukometrem. Czy poziom na czczo 68 i 1h po jedzeniu 98-100 jest prawidłowy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

co do wyników glukozy, to jej normy na czczo wynoszą do około 100 mg/dl, a po posiłku lepiej, żeby pomiar nie przekraczał 180 mg/dl.

Pani wynik pomiaru cukru jest raczej prawidłowy, jednak ciężko postawić diagnozę bez obejrzenia Pani stanu klinicznego i przeprowadzeniu wywiadu medycznego.

Przy niskiej glukozie często występują takie objawy jak: zawroty głowy, zmęczenie, senność, drżenie mięśni, rozdrażnienie i problemy z koncentracją.

Z wynikami zawsze może się Pani udać do diabetologa, a także przeprowadzić dokładniejsze badanie krzywej cukrowej i krzywej insulinowej, które rozwieje wątpliwości co do ewentualnego schorzenia cukrzycy typu 1 lub typu 2. Obecne wyniki, nie wskazują jednak na jakiekolwiek problemy glukozą.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym cukrzycy:

https://portal.abczdrowie.pl/cukrzyca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.