Co oznaczają wartości po plusie w badaniu wzroku?

Proszę o interpretację wyników okulistycznych vod 1,0 (2 sten) sc 1,0 cc 1,0 ax 100 (symbol stopni) vos 0,9 sc 1,0 cc 0,75 ax 75(symbol stopni) dgn. astygmatyzm OPL - co oznacza 2 sten? - czy wartość 1,0 przy vod w tym przypadku oznacza pełną ostrość widzenia, czy chodzi o 1 dioptrie wady? - czy wartość 0,9 przy vos w tym przypadku oznacza ostrość wzroku z 5,5 m wg tablic Snellena czy chodzi o 0,9 dioptrii wady? - co oznaczają wartości po plusie? - czy powinienem nosić okulary? Pozdrawiam!

Ma Pan nieduży astygmatyzm - biorąc pod uwagę ostrość wzroku bez korekcji nie są konieczne okulary na co dzień, ale z pewnością przydadzą się do jazdy samochodem w pochmurne dni, o zmierzchu i nocą oraz do pracy przy komputerze. Oczywiście mogą być też używane non stop. Pozdrawiam