Co oznaczają wycinki z tarczy szyjki?

wycinek z tarczy szyjki : Zmiana śródnabłonkowa dużego stopnia HSIL( wg WHO 2014,dawniej CIN II/III), Cechy infekcji wirusowej koliocytoza, IMH: p 16 Ki67 - nic więcej w opisie badania histopatologicznego nie ma. Proszę napisać co znaczy taki wynik i co dalej

Lek. Paweł Szadkowski

Taki wynik oznacza obecność komórek, które predysponują do rozwoju raka. Musi Pani z takim wynikim udać się do ginekologa, który najpewniej skieruje na zabieg usunięcia tych komórek. Cechy infekcji wirusowej oznaczają kontakt z wirusem HPV.