Co oznaczają wymioty i krwawienia z przewodu pokarmowego przy przeziębieniu?

Witam. Miałam taka sytuację... w czwartek poczułam pierwsze objawy przeziębienia więc o godzinie 21.30 wypiłam Aspirin C jedna tabletkę musujaca i następnie o 01.00 w nocy druga (kupowałam te tabletki na sztuki tzn listki i nie miałam ulotki aby przeczytać dawkowanie) następnego dnia w piątek czułam się lepiej, ale postanowiłam wypić wieczorem dwie setki wódki malinowej, bo słyszałam, ze wypoce się i całkiem mi przejdzie. (Wódkę pije raz do roku na sylwestra) Zrobiło mi się nie dobrze po niej i zaczęłam wymiotować. Zwymiotowalam wszystko co zjadłam, męczyło mnie strasznie już nie miałam czym wymiotować i za ostatnim razem zwymiotowalam skrzepami krwi. Na oko nie było ich więcej niż 10. Były nie wielkie. Przeczytałam na internecie, ze te skrzepy mogły być właśnie od Aspirin C. Proszę o pomoc i odpowiedź. Aha i kupiłam sobie na żołądek Gaviscon mleko miętowe. I chciałabym jeszcze dodać, ze w stolcu nie było żadnej krwi, kał jest o normalnym kolorze, nie boki mnie brzuch ani nic. Jem normalnie, mam apetyt i nie czuję żadnych niepokojacych objawów, ale mysle cały czas o tych skrzepach. I jeszcze dodam, ze nigdy takie coś mi się nie przytrafiło. Na nic nie choruje, nie przyjmuje żadnych leków.

Lek. Paweł Szadkowski

Lek w połączeniu z wysokoprocentowym alkoholem mógł najprawdopodobniej wywołać u pana ostrą gastropatię nadżerkową i niewielkie krwawienie do światła przewodu pokarmowego. Po usunięciu przyczyny gastropatia krwotoczna na ogół ustępuje samoistnie. W celu przyśpieszenia gojenia błony śluzowej stosuj IPP. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny pani stanu klinicznego i zlecenia odpowiedniego leczenia.