Co oznaczają wyniki badań 20-latki?

Witam. Rok temu w marcu byłam oddać krew. Dostałam powiadomienie, że mam się zgłosić po odbiór wyników. Wynik zawierał dwie strony. Na pierwszej stronie były wyniki badań na HIV itp. oraz na kiłę. Wynik na kiłę wyszedł nieswoiście reaktywny (1,73). Były jeszcze dołąćzone inne badania: odczyn FTA, odczyn FTA-ABS i odczyn TPHA - wszystkie ujemne. W listopadzie powtórzyłam badania i znów wynik reaktywny (1,81) i do tego dołączone: Przeciwciała Anty-Treponema WB IgG MIKROGEN i Przeciwciała Anty-T.Pallidum TPHA Tests - oby dwa ujemne. Czy mogę być zarażona kiłą? Co może być spowodowane takim wynikiem reaktywnym. Mam stałego partnera od 4 lat ( mój pierwszy). Nie zauważyliśmy obydwoje u siebie takich zmian skórnych. Co powinnam zrobić?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy negatywnych wynikach FTA, FTA-ABS i TPHA nie ma raczej powodu do niepokoju. Powinna Pani jednak udać się do lekarza chorób zakaźnych w celu dokładnej interpretacji Pani wyników w zestawieniu z Pani obrazem klinicznym.