Co oznaczają wyniki badań 5-letniego dziecka?

Witam. Co u 5letbiego dziecka mogą oznaczac podniesione eoZonofile-9,3%przy normie do 7% . Dodam ze zadadzą się ze ma objawy alergi typu kichanie lejący katar albo zapalenie spojowek. Nie jest to zbyt często ani uciążliwe wiec nie bierze leków. Miał testy skórne wyszła niewielka alergia na kurz kota trawy i pleśnie. Czy możliwe ze te wyniki maja z tym związek mimo ze nie jest tak nasilona alergia czy trzeba szukać innej przyczyny... dodam ze pozostała morfologia w normie

Lek. Paweł Szadkowski

Sam skał procentowy leukocytów nie mówi nam wszystkiego, zawsze warto spojrzeć na wartość bezwzględną danej frakcji, a skoro napisała Pani, że reszta wyników jest w normie, najpewniej i wartość bezwzględna eozynofilii jest w normie. Oczywiście choroba alergiczna może powodować wzrost ilości eozynofilii, a wynik Pani dziecko tylko nieznacznie odbiega od normy. Sądzę, że nie ma powodu do niepokoju.