Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają wyniki badań w kierunku boreliozy u 26-latki?

Jak odczytac wyniki bolerioz? Borrelia burgdorferi (borelioza) Przeciwciała w kl. IgG 7,16 AU/ml Wynik ujemny <10 AU/ml Wynik wątpliwy 10-15 AU/ml Wynik dodatni >15 AU/ml Interpretacja wyniku musi uwzględniać stan kliniczny i status epidemiologiczny pacjenta Badanie wykonano metodą CLIA na analizatorze Liaison. Borrelia burgdorferi (borelioza) Przeciwciała w kl. IgM 35,09 AU/ml Wynik ujemny <18 AU/ml Wynik wątpliwy 18-22 AU/ml Wynik dodatni >22 AU/ml Interpretacja wyniku powinna uwzględniać obraz kliniczny i status epidemiologiczny pacjenta. Badanie wykonano metodą CLIA na analizatorze Liaison. Wydruki wyników
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

IgM jest dodatnie, IgG ujemne. Jeśli badania były robione testem Elisa, należy je powtórzyć testem potwierdzającym Western blot. Z wynikami proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu, gdyż ewentualne leczenie zależy od Pani objawów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy