Co oznaczają wyniki badań w kierunku krztuśca?

Witam proszę o interpretację wyników w kierunku ksztuśca IgG -46.02 wynik ujemny - poniżej 38 IgM -0,32 wynik ujemny - poniżej 0,8 IgA - 22,8 - wynik ujemny poniżej 12 wg podanych norm Kaszlę około 6 tygodni atakami duszący kaszel Zaczęło się od ostrego bólu gardła a póżniej bólu w klp przy kaszlu i nic więcej. Teraz od około tygodnia dołaczył się katar, stany podgorączkowe,ogólne osłabienie, zawroty głowy. Wykonane badania laboratoryjne OB, leukocytoza CRP w normie, rtg klp bz.W leczeniu początkowo leki objawowe, póżniej antybiotyki, sterydy wziewne i coraz gorzej .Już nie mam siły kasłać

Lek. Paweł Szadkowski

Wysoce prawdopodobne, że choruje Pani na krztusieć. Poziomy przeciwciał mają ograniczoną czułość, a dodatkową trudnością interpretacyjną jest odpowiedź poszczepienna, ale Pani obraz kliniczny jest dość charakterystyczny. Proszę pozostawać pod opieką swojego lekarze, ponieważ (jeśli rozpoznano krztusiec) wymaga Pani odpowiedniego leczenia antybiotykami i kontroli. Krztusiec jest męczącą chorobą, ale zwykle o pomyślnym rokowaniu.