Co oznaczają wyniki badań w raku prostaty?

Witam bardzo proszę o interpretacje wyników i dalsze rokowania wiek 70 lat wspomnę ze scyntografia jest Ok rtg Ok rezonans Ok to są wyniki prostatektomi radykalnej wspomnę ze zlecono tacie radioterapię uzupełniająca ROZPOZNANIE: 1) Fragmenty dobrze unaczynionej tkanki bez utkania nowotworowego 2) Rak gruczołowy zrazikowy prostaty, wg Gleason7 (3 4), G2, pT3a (ICD-0 8140/3). - Margines cięcia od strony cewki moczowej: bez nacieku raka. - Margines cięcia od strony pęcherza moczowego: po stronie prawej – utkanie raka na polu o śr.2mm widoczne w marginesie cięcia. - Biegun przedni gruczołu: margines bez nacieka raka i wynosi: po stronie lewej – 4mm - Pęcherzyki nasienne prawe i nasieniowód prawy : bez nacieku raka. - Pęcherzyki nasienne lewe i nasieniowód lewy: bez nacieku raka. - Biegun tylny gruczołu: bez nacieku raka. - Płat boczny prawy: rak zajmuje ok.30% powierzchni przekrojów płata. Rak nacieka torebkę płata, bez jej przekraczania. Obwodowy margines cięcia bez nacieku raka i wynosi – 0,5mm. Widoczne naciekanie włókien nerwowych przez komórki raka. - Płat boczny lewy: rak zajmuje ok.70% powierzchni przekrojów płata. Rak kilkoma ogniskami o średnicy do 1,5mm przekracza torebkę płata i nacieka tkankę włóknisto-tłuszczową około gruczołu krokowego. Utkanie raka na polu śr.3mm widoczne w obwodowym marginesie cięcia. Widoczne naciekanie włókien nerwowych przez komórki raka.

Szanowny Panie, rak nie został radykalnie usunięty, prawdopodobnie trzeba będzie przeprowadzić jeszcze jeden zabieg