Co oznaczają wyniki badań żelaza i ferrytyny?

Witam, robiłam badania Na żelazo i ferrytyna i wyniki wyszły takie. Żelazo 215 norma (33-193) ferrytyna 70,3 norma (4,6-204) czy są one w porządku?
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Brak informacji z jakiego powodu została wykonała diagnostyka laboratoryjna oraz brak opisu objawów klinicznych

Wynik powinien zostać z interpretowany po dokładnym zebranym wywiadzie i badaniu fizykalnym aby ocenić powód podwyższenia żelaza. Niewłaściwy poziom żelaza we krwi najczęściej jest skutkiem nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Może być sygnałem wielu chorób i dolegliwości a więc zachęcam do stacjonarnej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub zlecającego diagnostykę.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata