Co oznaczają wyniki badań zmiany w piersiach?

Szanowni Państwo, u mojej mamy wykryto zmiany w prawej piersi (12x16x22 mm - birads 4c). W czasie badania usg zapisano, że węzły chłonne są niepowiększon lekarz skierował mamę na mammografię i biopsję gruboigłową, na ktorej wyniki czekamy. Jest trzeci dzien po zabiegu, z ranki wciąż się sączy, pierś boli przy chodzeniu i dziś coś zakłuło mamę pod pachą. Czy to normalne, czy to kłucie może być związane z czymś innym, niepokojącym? Skoro jest to prawdopodobnie rak złośliwy, czy biopsja mogła go "rozdrażnić"? Lekarz nic nie mówił o przerzutach, ale czy samo badanie usg, mammografia i biopsja mogą wykryć ewentualne zmiany w innych miejscach? Czy mogą je wykluczyć? Jak długo mama będzie odczuwała dyskomfort po zabiegu?

Jeżeli ból będzie się utrzymywał w następnych dniach proponuję wizytę kontrolną u lekarza prowadzącego.
Mammografia i usg piersi to badania wykrywające zmiany tylko w obrębie badanego narządu, jednak brak powiększonych węzłów chłonnych wskazuje na mniejsze prawdopodobieństwo przerzutów. Pozdrawiam.