Co oznaczają wyniki badania hormonów tarczycy i pogorszenie samopoczucia?

Witam, od kilku miesięcy moje samopoczucie uległo pogorszeniu. Między innymi : przetłuszczanie włosów, krostki na twarzy (nigdy nie miałam z tym problemu!) nerwowość, obniżony nastrój. Z konsultacją z ginekologiem odstawiłam tabletki anty Belara aby sprawdzić czy objawy ustąpią. Tabletek nie biorę już ponad 2 miesiące. Poprawa nie ma. Postanowiłam zrobić badania w kierunku tarczycy, oto wyniki, proszę o rady. TSH - 3,960 FT3 - 6,10 FT4 - 1,15 antyTPO - <5,00. Morfologia w normie jedynie obniżone MPV - 9,2.

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki mieszczą się w normie i nie są najpewniej przyczyną pani dolegliwości. Warto sprawdzić poziom glukozy we krwi na czczo. Może pani również skonsultować się z dermatologiem, a w razie nasilonego obniżenia nastroju z lekarzem psychiatrą.