Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają wyniki biopsji prostaty?

Hyperplasia benigna prostatae. PIN II Prostatitis cronica, tak samo i PIN I i Hyperplasia benigna partim prostatae. Wynik PSA był 5,36 (mam 41 lat) . Czy to coś bardzo złego? Pozdrawiam
41 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
55 poziom zaufania

Wyniki biobsji wykazały u Pana łagodny przerost prostaty oraz przewlekłe zapalenie prostaty. Wykluczyły też obecność raka. Jednakże obecnę są u Pana atypowe komórki (PIN II), które mogą (ale nie muszą) kiedyś przejść przemianę nowotworową, dlatego proszę raz do roku udawać się na wizytę kontrolną do urologa, ewentualnie częściej, jeżeli odczuje Pan dolegliwości związane z prostatą. Natomiast jednostki chorobowe, które wykazała u Pana biobsja, leczy się w zależności od obecności dolegliwości.

Lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy