Co oznaczają wyniki markerów i czy będę miała chemię?

Witam mam 34lata wykryto 2 torbiele endometrialne na jajnikach.zrobilam markery Ca125 wyszlo 12.0 HE4 wynik 72%przy normie 60 a roma 15.90%przy normie 11.4.skietowano mie na operacjie.czy czeka mie hemia??

Lek. Paweł Szadkowski

Decyzję o chemioterapii podejmuje dopiero lekarz po otrzymaniu wyniku badania histo-patologicznego. Podwyższenie samych markerów nie zawsze od razu oznacza nowotwór. Musi Pani spokojnie poczekać na zabieg i dopiero z wynikiem hist-pat lekarz prowadzący podejmie decyzje o potrzebie dalszego leczenia.