Co oznaczają wyniki pomiaru ciśnienia?
dzień Dobry mam skoki ciśnienia dzisiaj rano miałem 148/90 puls 69 po południu miałem 123/73 puls 73 a w nocy 138 na 88 pul 55 najwieksze cisnienie mmam rano o 6 czasami dochodzi do 150/97 puls 80 mam bardzo krzywy kręgłosup skolioza albo kifoza czasami mam mrówki w lewej dodze albo prawej rece i bol głowy i czasami cieżki oddech jesem młody mam 21 lat chciałbym jeszcze porzyć pracuje fizycznie przy śmieciach na smieciarkach jako ładowacz coraz gorzej się czuje

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Z podanych wyników tylko jeden raz ciśnienie przekracza normę. Proszę pamiętać, że ciśnienie należy mierzyć w spoczynku, nie w "biegu". Proszę przez kilka dni pomierzyć ciśnienie i zwrócić uwagę, czy takie skoki ciśnienia dają jakieś objawy u Pana. Gdyby wysokie ciśnienie się utrzymywało, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.