Co oznaczają wyniki rozmazu dziecka?
Witam. Od pół roku moja 9 letnia córka ma nieprawidłowe wyniki ale w rozmazie ręcznym...Za dużo monocytow tj. 10% norma 1-6, eozynocyty 8% norma 1-5 i za mało neutrocytow i jądrze podzielonym tj. 32 norma 40-60. Pasożytów brak. Usg brzucha ok.Chodzi o to ze tak jest od 6 miesięcy. Córka cierpi również na nagłe bóle głowy po chwili połączone z bólem brzucha i wymiotami.Często pojawiające się rano. Czekamy w tej chwili na termin przyjęcia na oddz neurologii. Czy powinna byc skosultowana jeszcze z hematologiem? Wg pediatry wszystko jest ok a wg mnie nie.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Proszę zwrócić uwagę na wartości bezwzględne tych parametrów, nie ma na wartości procentowe. Jeśli wartości bezwzględne są w normie, nie ma powodu do niepokoju. Tym bardziej, że lekarz widział Pani córkę, badał ją i nie znalazł żadnych nieprawidłowości.