Co oznaczają wyniki rozmazu dziecka?

Witam. Od pół roku moja 9 letnia córka ma nieprawidłowe wyniki ale w rozmazie ręcznym...Za dużo monocytow tj. 10% norma 1-6, eozynocyty 8% norma 1-5 i za mało neutrocytow i jądrze podzielonym tj. 32 norma 40-60. Pasożytów brak. Usg brzucha ok.Chodzi o to ze tak jest od 6 miesięcy. Córka cierpi również na nagłe bóle głowy po chwili połączone z bólem brzucha i wymiotami.Często pojawiające się rano. Czekamy w tej chwili na termin przyjęcia na oddz neurologii. Czy powinna byc skosultowana jeszcze z hematologiem? Wg pediatry wszystko jest ok a wg mnie nie.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę zwrócić uwagę na wartości bezwzględne tych parametrów, nie ma na wartości procentowe. Jeśli wartości bezwzględne są w normie, nie ma powodu do niepokoju. Tym bardziej, że lekarz widział Pani córkę, badał ją i nie znalazł żadnych nieprawidłowości.