Co oznaczają zaburzenia koncentracji i pamięci?

Witam. Około miesiąc temu w związku z przyjęciem do pracy zostałam skierowana na badania lekarskie, pobrano mi wówczas krew. Gdy następnego dnia odbierałam zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy na danym stanowisku pani recepcjonistka, która wydawała mi dokumenty poinformowała mnie, że w związku z nieprawidłowym wynikiem morfologii powinnam się udać do lekarza internisty. Niestety już od następnego dnia rozpoczynałam pracę, w której jestem w godzinach otwarcia mojej przychodni (na wizytę prywatnie mnie obecnie nie stać) dlatego do tej pory nie skonsultowałam swoich wyników z lekarzem. Wyniki moich badań świadczą o anemii. Zaczęłam więc brać żelazo (biorę je już 3 tygodnie), które przyjmuję wraz z witaminą C. Niestety nie odczuwam poprawy, wprost przeciwnie - od tygodnia budzę się zlana zimnym potem. Jestem mokra jakbym przed chwilą wyszła z wanny. Poza tym czasem czuję w ustach smak krwi. Od dłuższego czasu jestem ciągle zmęczona i na nic nie mam siły, ciągle łapie mnie zadyszka. Mam zawroty i bóle głowy. Szwankuje mi pamięć i koncentracja. Jestem nerwowa, mam huśtawkę nastroju. Może powinnam zwiększyć dawkę przyjmowanego żelaza? Moje wyniki morfologii: Hemoglobina 7,7 g/dl Hematokryt 27,4 % MCV 70,3 fl MCH 19,7 pg MCHC 28,1 g/dl Płytki krwi 429 G/l RDW-CW 18,8 %

Dzień dobry. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza, przyjmowanie większych dawek żelaza nie ma sensu, konieczna jest pilna diagnostyka, być może w warunkach szpitalnych.