Co oznaczają zaburzenia pulsu u 33-latka?

Dzień dobry. Od roku mam doczynienia z arytmią. Po przeprowadzoym komplecie badań u kardiologa, okazało się, że z moim sercem wszystko ok. Lecz czasami, gdy położę się spać, i zmienię pozycję ciała w łóżku, odczówam dziwny nierówny puls: ok. 8 szybkich udeżeń 2 powolne , i znowu 8 szybkich. Taki stan utrzmuje się kilkanaście sekund (i tylko przy zmianie pozycji ciała najczęściej gdy przewracam się na prawy bok). Gdy wstanę z łóżka wszystko natychmiast mija. Co to może być? Mój kardiolog stwierdził, żebym się tym nie przejmował, lecz ja non stop o tym myślę. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli miał pan wykonane badania EKG i/lub holter EKG i lekarz kardiolog nie zalecił innego postępowania, to nie martwiłbym się zanadto. Żeby odpowiedzieć panu na pytanie konieczna jest analiza ww. badań ponieważ kołatania serca mogą być odczuwane jako wynik wielu różnych zaburzeń.