Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L-S o niewielkim nasileniu?

Proszę o interpretację wyniku MR kręgosłupa bo nic nie rozumiem. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L-S o niewielkim nasileniu.Lewo boczne skrzywienie kręgosłupa Lubie. W zakresie L2-Lubie rozluznienia pierscieni wloknistych modeluja worek oponowy. Kanały korzeniowe L3-L4 i L4-L5 zwezone w czesciach dolnych

Lek. Paweł Szadkowski

Opis badania obrazowego świadczy o niewielkich zmianach zwyrodnieniowych (chorobie krążków międzykęgowych) w obrębie kręgosłupa lędźwiowego, ale nie sposób dokonać interpretacji badania bez zestawienia go z pani obrazem klinicznym (objawami). Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Sugeruję udać się do neurologa lub lekarza prowadzącego.