Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe w stawach głów żeber?

Witam Co oznacza termin " zmiany zwyrodnieniowe w stawach głów żeber wielopoziomowo" Jakie są przyczyny i jak to leczyć. Objawem jest ból na wysokości łopatek po nawet dość krótkim czasie siedzenia przy komputerze- 20- 30 minut. Wiek - 55 lat. pozdrawiam, Małgorzata

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten oznacza, że każda głowa żebra jest zmieniona zwyrodnieniowo. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz zastosować odpowiednią kurację. Np leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe.