Co podawać synowi, który ma problemy z koncentracją i pamięcią?

Witam serdecznie Chciałbym się zapytać co podawać synowi ,który ma problemy z koncentracją,pamięcią,jest też dzieckiem nadpobudliwym.Oczywiście jest pod stałą obserwacją lekarza,psychologa itp.Lecz jest może cos co pomoże mu się skoncentrować i polepszy mu się też pamięć.Słyszałem o kwasach tłuszczowych Omega-3 który jest w oleju Lnianym,Rzepakowym,jak i w tranie lecz nikt nie potrafi powiedzieć który jest korzystniejszy.A może też syrop Profilaktin - Koncentracja lub Równowaga Emocji.Proszę.O.P

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to wszystko suplementy o niejasnym machanizmie działania. Niemniej jednak można wypróbować wsppmniany syrop Profilaktin.

Witam!

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie zdrowej diety, bogatej w tz. żywność dla mózgu czyli produktów poprawiających naszą sprawność intelektualną, pamięć i koncentrację. Polecam ryby morskie (źródło omega 3), siemię lniane (źródło kwsu ALA), mieszanki orzechów (źródło kwasów omega 3), jaja, zboża (źródło błonnika, witamin, omega 3) czekoladę (bogate w antyoksydanty).

Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie, proszę zwiększyć w diecie syna ilość spożywanych ryb tłustych np. łosoś, makrela oraz do surówek dodawać na zimno świeży olej lniany.
Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani wdrożyć stosowanie preparatu Profilaktin. W przypadku braku efektów konieczna będzie wizyta u lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej powinna Pani dbać o to, by w diecie dziecka były kwasy tłuszczowe Omega-3. Ich największa ilość znajduje się w rybach. Tak naprawdę może Pani także wypróbować wymienione syropy.