Co powinna zrobić osoba, która nie słyszy?

Od miesiąca choruje na zapalenie gardła i niby uszu bo mnie nie bolały. Brałam antybiotyki przeszło . Minęło kilka dni zaczęła tracić słuch na chwilę obecną nie słyszę w ogóle na jedno ucho drugie mam też przytkane lekarz mówi że mam zapalenie . Biorę niby najsilniejszy antybiotyk w sumie 3 dziwna rezultatu nie widać ... to normalne? Co nam robić? Będę słyszeć?? Pomocy ..

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej pilnie skonsultować się z lekarzem laryngologiem. Przyczyn niedosłuchu może być bardzo wiele, a jedną z nich jest zapalenie ucha środkowego, które bywa dość częstym powikłaniem infekcji górnych dróg oddechowych. W takim przypadku (o ile nie doszło do zniszczenia struktur anatomicznych) niedosłuch najczęściej ustępuje po wyleczeniu infekcji.