Co powinna zrobić osoba z niedorozwojem fizycznym i psychicznym?

Mam 27 lat. Wyglądam jak gimnazjalista. Praktycznie nie mam zarostu tylko trochę krzywo rosnącego na brodzie. Po bokach twarzy raczej jakieś pojedyncze włosy niż zarost. W pracy i szkole wiele osób mówi do mnie zdrobniale. Nie mam w głowie myślenia mężczyzny który mógłby założyć rodzinę. O partnerce mogę pomarzyć. Do kogo się zgłosić gdy podejrzewam swój niedorozwój fizyczny i emocjonalny uniemożliwiający czerpanie radości z życia?

Witam Pana
Napisał Pan „podejrzewam swój niedorozwój fizyczny
i emocjonalny”. Zatem wnioskuję, że nikt nie zdiagnozował
Pana „niedorozwoju”, tylko Pan, ze względu na swój
młodzieńczy wygląd, który zdaniem Pana jest nieodpowiedni
do Pana wieku, określa sam siebie tym epitetem.
Może Pan przeprowadzić badania hormonalne, poziom testosteronu
i badanie kariotypu.
Przede wszystkim jednak zachęcam Pana do omówienia
swojego problemu z psychoterapeutą.
Psychoterapia pozwoli Panu wzmocni ć poczucie własnej wartości,
odzyskać równowagę wewnętrzną, a także spojrzeć na siebie
z odpowiedniej perspektywy, dzięki czemu Pana życie nabierze
sensu i odzyska Pan radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Napisał Pan o swoich podejrzeniach odnośnie "niedorozwoju". Dobrze, gdyby udał się Pan na wizytę do psychiatry, a następnie do psychologa/psychoterapeuty, w celu polepszenia swojego funkcjonowania i lepszego zrozumienia siebie i tego, co aktualnie Pan przeżywa. Przeczuwam, że musi to być bardzo trudne i uciążliwe, dlatego to bardzo duży krok i odwaga, że rozpoczął Pan poszukiwanie pomocy - to na pewno nie jest odruch osoby niedojrzałej. Tak naprawdę teraz coraz później zakłada się rodziny, więc w wieku 27 lat wcale nie musi Pan o tym myśleć.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, jeżeli czuje Pan trudności w przeżywaniu radości z życia, niedojrzałość emocjonalną, warto aby skorzystał Pan z konsultacji z psychologiem. Przesyłam link do strony, gdzie znajdzie Pan placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie