Co powinna zrobić osoba z wymiotami po amputacji palców?

Moja babcia 80lat od listopada jest dializowana. Stwierdzono ze nerka jest niedokrwiona. Od grudnia niedokrwienie spowodowalo obumarcie dwoch palcow u stóp. Zabieg amputacji odbyl sie wczoraj i od razu wypisano babcie do domu. Jeszcze przed zabiegiem zaczely sie wymioty ktore trwaja nadal i towarzyszy im goraczka powyzej 39st. Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Ze względu na duże obciążenie chorobowe sugeruję skonsultować to z lekarzem pierwszego kontaktu lub udac się na SOR w razie ciężkiego stanu ponieważ niezbedna jest dokladna ocena kliniczna. Proszę pamiętać o uzupełnianiu płynów.