Co powinnam jeść, aby przytyć przy ćwiczeniach fizycznych?

Ważę 45kg mam 165cm wzrostu i 18 lat. Jest to za mała waga jak na mój wiek. Lubie ćwiczyć.. Co powinnam jeść aby przytyć jednocześnie ćwicząc?

Małgorzata Panek

Ważna jest urozmaicona dieta, zawierająca około 50-60% węglowodanów , najlepiej złożonych (ciemne pieczywo, kasze, makarony), odpowiednia podaż białka i przede wszystkim odpowiednia podaż kalorii ok 2000kcal to zapotrzebowanie przeciętnej kobiety. Aby przytyć może Pani stosować dietę np ok 2500kcal.Proszę nie zapominać o porcjach warzyw i owoców.
Radziłabym skonsultować się z dietetykiem.
Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Produkty kaloryczne, ale nie tzw puste kalorie. Np. białe pieczywo, makarony, kasze, czerwone mięso.