Co powinnam jeszcze robić by zbić cholesterol?

Witam. Po zrobieniu badań lekarz stwierdził stan przedcukrzycowy. Glukoza 99mg/dl glukoza - 2h po 75g 157mg/dl hemoglobina glikowana 6,04% oraz cholesterol całkowity 440mg/dl..Biore Siofor 500 raz dziennie po kolacji oraz Sortis 20.Choruje na niedoczynność tarczycy oraz, żylaki przełyku związane z przekształcenia żyły jamistej. Ważę 59 kg przy wzroście 158 cm nam 47 lat. Co powinnam jeszcze robić by zbić cholesterol, staram się jeść wg diety niskie Ig. Czy badanie cukru glukometrem może pomóc w stanie przedcukrzycowym. Czy powinnam brać jakieś leki regenerujące wątrobę. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Przede wszystkim należy pilnować diety. Pomoże to zarówno na wysoki wynik cholesterolu oraz podwyższony poziom cukru. Pozdrawiam.