Co powinnam przebadać przy ucisku w górnej części klatki piersiowej?

Od czasu do czasu pojawia się u mnie uczucie smyrania i ucisku w górnej części klatki piersiowej, nad piersiami. to smyranie prowokuje odchrząkiwanie i potrzebę odkaszlnięcia. Towarzyszy temu ucisk w tej części klatki piersiowej. Nie jest to związane z żadnym przeziębieniem. Nie mam też refluksu. Co powinnam przebadać?

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani udać się do lekarza laryngologa w celu zbadania i oceny górnych dróg oddechowych. Jeśli pali pani papierosy to najlepiej przestać. Może pani również zastosować pastylki nawilżające np. Isla.