Co powinnam robić, a czego nie jeśli chodzi o jedzenie?

Mam 12 lat, 159 cm i ważę 50 kg. Chcę schudnąć zdrowo czyli powoli. Co mam robić. Jak się odżywiać jak ćwiczyć? Proszę o pomoc. Co powinnam robić a czego nie najbardziej chodzi o jedzenie. Proszę o jakiś przykładowy jadłospis odchudzający. Pozdrawiam!
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest adekwatna do wieku, wzrostu i płci.
Nie powinnaś się odchudzać.
Piramidę Zdrowego Żywienia, oddającą ilość porcji poszczególnych produktów, które powinnaś zjeść każdego dnia, znajdziesz pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl (powinnaś wykonywać je pod nadzorem rodziców i tylko wtedy, gdy jesteś zdrowa).

O tym, co powinno znaleźć się w Twoim koszyku przeczytasz na:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku

Jadaj regularnie, co ok. 3 h, łącznie 5 posiłków dziennie.

Pozdrawiam
_______________________
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.