Co powinno zaniepokoić w samobadaniu piersi?

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać co powinno zaniepokoić w samobadaniu piersi. Staram się to robić ale ostatnio stwierdziłam, że nie wiem czego szukam. Moje piersi mają dużo takich grudek, zgrubień, więc nie wiem co jest normą a co nie.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podczas samobadania kobieta powinna zwrócić uwagę na wszelkie zgrubienia, guzki, wyciek z brodawki, asymetrię piersi. To są objawy, które powinny wzbudzić niepokój. Nie świadczy to jednak o nowotworze złośliwym a tylko wymaga poszerzenia diagnostyki.